AF GEREKÇESİ ŞAŞIRTTI!!!

300Biri annesine hizmet, diğeri Allah’a ibadet eden iki gencin Allah-ü Teala’nın affına mazhar oldukları bildirildi. Yapılan açıklamada: Kendini ibadete veren gencin, annelerine hizmet eden kardeşinin yüzü suyu hürmetine affedilmiş olduğunun altının çizilmesi ise şaşkınlığa neden oldu.

Görgü tanıklarının ifadelerinden edinilen bilgilere göre; çeşitli çevrelerce hayretle karşılanan olay, şöyle gelişti: Anneleri bakıma muhtaç iki kardeş, sırayla annelerine hizmet ediyorlardı. Biri annelerine hizmet ederken, boşta kalan diğeri de Allah’a ibadetle meşgul oluyordu. Yine böyle günlerden birinde kardeşlerden birisinin Allah’a ibadetten aldığı hazdan dolayı; kardeşinden, kendi nöbetinde de annelerine hizmet etmesini rica ettiği, diğer kardeşin ise bu teklifi seve seve kabul ettiği ifade edildi.
O gece ibadetle meşgul olan kardeşin, sabaha karşı uyuyakaldığı, rüyasında bir sesin kendisine: “Kardeşini affettik. Seni de onun hürmetine bağışladık. ” dediği iddia edildi. Hayret içinde kalan gencin: “Ben rabbime ibadeti tercih ettim. O ise annemize hizmet ediyor. Bu nasıl olur?” diye sorduğu, sesinse bu soruya: “Senin yapmış olduğun ibadete bizim ihtiyacımız yok. Oysa annenizin, kardeşinin hizmetine ihtiyacı vardı.” şeklinde cevap verdiği iddia edildi.
Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Share